Diabetik.sk - Odborné informácie a pomoc diabetikom

Ureagamma masť 10% urea 45ml

Ureagamma masť 10% urea 45ml

Ureagamma® – masť obsahuje 10 % urey, ošetruje suchú, zhrubnutú a popraskanú pokožku nôh a je vhodná pre pacientov s cukrovkou.

Masť Ureagamma® je určená pre každodennú bežnú starostlivosť o nohy. Veľmi účinná je však aj v prípadoch, keď človek trpí ochoreniami ako diabetes melitus, neurodermatitída či ichtyóza. Masť obsahuje vysokú koncentráciu urey – hydratačnej látky, ktorá udržuje vlhkosť, vďaka čomu je pokožka nôh hydratovaná a jemná, a zároveň zabraňuje svrbeniu. Pre svoje výborné vlastnosti je obľúbená aj u ľudí, ktorí nemajú cukrovku.

Zobraziť zloženie a dávkovanie

Urea (močovina) je prírodná látka hydratujúca kožu; nachádza sa v zdravej rohovej vrstve kože v koncentrácii asi do 1 %. Často sa stáva, že jej obsah je v koži znížený. V dermatológii sa používa ako prírodná látka, ktorá viaže v koži vlhkosť. Vďaka nej sa vlhkosť kože zvyšuje, pričom sa zjemňuje jej rohová vrstva a súčasne sa zmierňuje svrbenie.

Ureagamma® obsahuje vysokú koncentráciu hydratačnej látky urey. Tá podporuje schopnosť kože pohlcovať a zadržiavať vlhkosť. Aby sa znížilo riziko podráždenia kože a alergie, Ureagamma® masť pre starostlivosť o nohy obsahuje ureu, ktorá viaže vlhkosť a masťový základ, ktorý je šetrný k pokožke.
Neobsahuje žiadne parfumy, vonné látky ani konzervačné látky.

Použitie: Nanáša sa pravidelne ráno a večer na čisté a suché nohy a zľahka sa vmasíruje do chodidla.

Obsah balenia: 45ml

Zastúpenie v SR: Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, Stolárska 35, 831 06  Bratislava, Slovenská republika

Ureagamma® masť pre starostlivosť o nohy sa odporúča:

  • pri dennej starostlivosti o suchú, zhrubnutú a popraskanú pokožku nôh
  • pri starostlivosti o nohy u pacientov s cukrovkou, na chronický zápal kože (neurodermatitída) a na nezápalové ochorenie charakterizované suchou kožou (ichtyóza).

Prečítajte si príbalový leták


Naše referencie

Možnosti zakúpenia/spolupráce

Masť Ureagamma® nájdete v každej lekárni. V prípade, že práve nie je dostupná, vyžiadajte si ju na objednávku. V takomto prípade ju môžete mať do 24 hodín. Prehľad aktuálnych zliav môžete nájsť v hornej časti tejto podstránky. Alebo si ich môžete jednoducho zakúpiť aj online.

Mohlo by Vás zaujímať

Aby nás cukrovka nepripravila o nohu

Pozrite si zaujímavý materiál a urobte si sami pre seba Michiganský dotazník. Chcem zistiť viac

Poškodenie nervov – diabetická neuropatia

Diabetická neuropatia, známa aj ako diabetická noha, je nervové ochorenie, ktoré spôsobujú trvalo zvýšené hodnoty cukru v krvi. Najčastejšie postihuje nervy horných a dolných končatín. Chcem zistiť viac